11 Mayıs 2016 Çarşamba

HAYALLERİM VARDI

Hepimiz gerçekleştirmek istediğimiz hayallerimizle büyürüz. Kimi gerçekçi kimi azıcık uçuk kaçıktır. Bunlara planlarımız da diyebiliriz. Hayallerimizin kaynak olduğu planlar. Benim de pek çok hayalim vardı. Bir kısmi gerçekleşti, bir kısmı kaldı. İpe sapa gelir olanlar, uğrunda çalışınca gerçeğe döndüler. Ama erişilmesi zor olanlar hayal olarak kaldı.

Yıllar içinde öğrendiğim bir şey var. Eğer hedeflediğin makul bir olayı çok ister ve olması için aklını kullanıp çok çalışırsan gerçekleştirebilirsin. Ama bazı şeyler yaratılış düzenine uygun geliştiği için ne yapsanız değiştiremezsiniz.

Çocukluğumdan beri çok okuyan, yazıp çiziktiren biriydim. Vallahi ilkokuldayken çocukça tabi, yaşıma uygun uzun bir hikâye yazmışlığım bile var. Şiirler hatta şarkı sözleri de yazdım. Kendimce yazarlık yapıp, çiziktirdim bir şeyler. Sonunda yazar, çizer takımından oldum. Bu arada önemli bir hayalim var. Roman yazmak hem de polisiye gerilim. Henüz gerçekleşmedi. Fakat epeyce hikâye yazmışlığım var.

Ha bir de özel dedektif olmak isterdim. FBI ve CIA filmleri seyrede seyrede pek bir özenir olmuştum.  Bu da olmadı doğal olarak ama araştırmacı bir kişiliğe sahip oldum. Kendimi bildim bileli araştırır ve öğrenirim. Yazmak için araştırmak şart zaten.

Hayallerinizin peşinden gidin. Ben gittim. Çoğu gerçek oldu. Hiçbir şey gözümüze göründüğü kadar imkânsız değildir. Azimle istemek, çalışmak ve aklımızı kullanmak pek çok hayalimizi gerçeğe çevirmek için yeterlidir. Çok uçuk olmadıkça hayallerimiz, bizim geleceğimizdir. 
  
Günce YazarıHiç yorum yok: