4 Ağustos 2016 Perşembe

KOMŞULUK GÜZEL ŞEY DOĞRUSU

Sevgili güncem seni birkaç gündür ihmal ettim yine. Şu an uyku gözlerime çökmeye başladı ama direniyorum onun ağırlığına ve yazıyorum sana bir şeyler. Son 3 günüm epeyce hareketli geçti. Pazartesi sevdiğim bir arkadaşımla şehre indik azıcık çarşı Pazar işleri yaptık. Eksik gedik tamamladık. Arkadaşımla her zamanki salaş çay ocağımızın alçak masa ve taburelerinde çay – simit keyfi ve eve dönmeden önce de kahve keyfi yaptık. Hava çok sıcaktı ama esinti vardı.            

Salı günü havuz ve güneşlenme keyfi, akşam kamelyada komşularla kahve keyfi ve bol bol sohbet yaptık. Ülkenin gidişatından, apartmanın sorunlarından, onun göbeği, bunun midesi deyip fazla kiloların tamamından konuştuk. Bahçemizin esintili havasında bir güzel mayışıp evlerimizin yolunu tuttuk. Derin uykulara yelken açtık.

Ve geldik Çarşambaya… Çarşambayı Allah’a şükür sel falan almadı. Perşembenin gelişini ne ölçüde belirledi onu yarın göreceğiz. Bugün yazılarım vardı hazırlanacak onlarla ilgili çalıştım. Akşamüstü bütün kızlar kamelyada toplandık akşamüzeri kahvelerimizi içip, memleket meselelerine biraz parmak basıp birkaç lafın belini kırdık. Ne de olsa bizler entel hatunlarız. Memleketi kurtarmak bizim işimiz. Her ne kadar konuşmaktan başka bir şey gelmese de elimizden içimizi rahatlattık işte. Yemek saati gelince herkes evine yollandı.

Üç günün kısa özeti budur senin anlayacağın. İnsanin güzel, sohbeti hoş, aklı başında, yol izan bilen, kaliteli iki laf edecek komşularının olması güzel şey doğrusu. Hayat paylaştıkça güzel. Bizler sevinçlerimizi, korku ve kaygılarımızı paylaştık birbirimizle. Keşke herkes bunu başarabilse. Sorun diye bir şey kalmaz dünyada.

Günce Yazarı

Hiç yorum yok: