16 Ekim 2016 Pazar

GÜZEL BİR HAFTA SONU YAŞADIM

Bir hafta daha bitti. Hayat akıp gidiyor ellerimizden. Keyfini çıkarmak, değerini bilmek gerekiyor.
Ben bu hafta sonunu dolu dolu ve güzel geçirdim. Faydalı işler yaptım. İkinci büyük iyiliğimi yapmaya başladım. Bu uzun süreli bir iyilik olacak. Çok mutluyum çünkü kardeşim gibi sevdiğim bir dostum için bir şeyler yapmaya çalışacağım.

Dün sevgi Ali ve yan komşum Özge ile bir arada olduk. Yürüyüş yaptık. Farkındalığımızı artıran sohbetler yaptık. Güzel bir gün oldu.

Bugün yakın bir arkadaşım ve dostum beni ziyarete geldi. Onunla bir saate yakın yürüyüş yaptık. Sonra bulvardaki bir kahve mekânında kahvelerimizi içip, keyifli sohbetler yaptık. Birkaç aydır görüşememiştik. Bu da iyi geldi bana.

Sonra Ali ile pazara gittik, taze sebzeler, meyveler ve de balık aldık. Palamut için aş eriyordum günlerdik. Aldık iki tane geldik. Ali’de, onları fırında bir güzel pişirdik. Bol soğanlı, sivri biber ve domatesli harika bir balık yemeği yaptık. Marul, roka, maydanoz, domates karışımı bir de salata hazırladı Ali. Üstüne de leziz bir sos yaptı... Sonra da oturup, abla kardeş afiyetle yedik balık ve salatamızı. 

Sevgili güncem biliyorsun Ali benim manevi kardeşim. Bugün
                                                      ablasına jestler yaptı.

Pazardan turşuluk salatalıklar ve sivri biberler almıştık. Becerikli kardeşim benim, cam kavanozlara turşumuzu da kurdu. Bu arada tabi internetten nasıl yapıldığını ve malzemelerini öğrendik ve o işimizi de hallettik. Güzel olursa yenilerini yapmaya karar verdik. Haaa bu arada ben de evde elma sirkesi yapacağım. Malzemelerim hazır.

İşte böyle verimli, hoş ve keyifli geçti hafta sonum. Darası yeni haftanın başına… Yürüyüşlerim de başlamış oldu böylelikle. İnşallah kesintisiz devamını getireceğim bu kez.


Günce Yazarı

Hiç yorum yok: