21 Mayıs 2016 Cumartesi

GÜNÜN GETİRDİKLERİ; İş - Güç

Güne ne kadar erken başlarsam o kadar verimli oluyor. Bugünüm hızlı geçti. İş üretince zaman nasıl geçiyor anlamıyor insan. 

Sabah kahvaltı ve işlerin ardından biraz çalışma yaptım. Sonra dışarı çıktım, ufak tefek işler ve eve döndüm. Ardından yemek yaptım zira hiç yiyecek bir şeyim kalmamıştı. Yemek yapmayı pek sevdiğimi söyleyemem. Çok da geç öğrenmişimdir yemek işini zaten. Ama iyi yemek yaparım. Ailem, arkadaşlarım beğenirler. Sırrım ise kısık ateş, yakışan baharatlar, pişene kadar başından ayrılmamak ve internet. İlk izlenimlerim annemin yemek yaparken yanında olduğum süreçlerde gözlemlediklerimdir. Sonrası ise internetten aldığım aklıma ve mantığıma uyan tarifler…


Her neyse yemeğin ardından dolapta duran elmaları değerlendirmek adına bir internet tarifiyle elma reçeli yaptım. Bir gün sonra bir süreliğine şehir dışına çıkacağım ve elmaları da hemen tüketemeyeceğim için bir yol bulmam gerekiyordu. Daha önce portakal kabuklarından reçel yapmayı denemiştim.  Vallahi ikisi de pek güzel oldular.

Evet, günüm bunlar ve başka işlerle pek dolu geçti. Şimdi film izleyeceğim. Sonra kitap okuma ve uyku. Yarın da işler güçler, koşuşturmalar var. Sağlık ve huzur olsunda hep koşturalım.


Günce Yazarı

Hiç yorum yok: